Cihan Akman ve arkadaşlarına tutuklama zulmü

İki haftadır gözaltında tutulan Darul Erkam Medresesi eğitmeni Cihan Akman ve arkadaşları, bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Bağımsız İslami çalışma gruplarına yönelik artarak devam eden bu baskı ve zulümleri lanetliyor, kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

21-04-2017


İslam ve Hayat

Cahili sisteme dair akidevi duruşlarını, Ak Parti üzerinden terk etmeyi reddeden İslami çalışma gruplarına yönelik baskı ve yıldırma politikasının son örneği, Bağcılar'da dâvet ve eğitim faaliyetleri yürüten Darul Erkam Medresesi hocaları Cihan Akman ve arkadaşlarının 7 Nisan günü gece yarısı operasyonuyla evlerinden gözaltına alınması olmuştu.

İki haftadır gözaltında tutulan Darul Erkam Medresesi eğitmeni Cihan Akman ve arkadaşları, bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bağımsız İslami çalışma gruplarına yönelik artarak devam eden bu baskı vezulümleri lanetliyor, kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

İlgili haberlerimiz:

İslami çalışma gruplarına yönelik gözaltılar sürüyor: Cihan Akman ve arkadaşları gözaltında

Bağımsız İslami çalışmalara yönelik baskılarla ilgili kamuoyu açıklaması

Etiketler : #Cihan   #Akman   #ve   #arkadaşlarına   #tutuklama   #zulmü   
YORUMLAR
  • Ş. Hüseyinoğlu   22-04-2017 06:50

    Bu ülkede vergilendirilmiş ve bu sebeple düzen tarafından "kutsal" kabul edilen resmi olanlar ve gayri resmi olanlarıyla fuhuşhaneler alenen faaliyet gösteriyor, kumar ve faiz gibi fiillerle Allah ve Rasulü ile savaş halindeki müesseseler hakeza. Afedersiniz pezevenkler, şerefsizler serbestçe ifsadlarını sürdürüyor, bu halkın çocuklarını dağlarda ve şehirlerde katleden PKK denilen alçak örgütün siyasi kanadı şehirlerde istediği gibi faaliyet gösteriyor. Bu bataklık düzenin başında bulunan, bunun hamallığını yapan muhafazakar demokratlar ise, tüm bunları bırakıp Müslümanlarla uğraşmaya devam ediyor. Bağcılarda mütevazi bir medresede Arapça ve İslami ilimler öğretmeye çalışan Cihan Akman ve arkadaşları 10 günden fazladır gözaltında idi. Bugün gelen habere göre tutuklanmışlar. "Ümmetin son kalesi"nde bunlar oluyor işte.

  • Mehmet Pamak   22-04-2017 01:20

    Bu tür haksızlıklara müdâhale etmeme tavrında ısrar eden iktidar yetkilileri hem Hak, hem halk karşısında sorumludurlar ve bizler bu sorumluları Rabbimize ve halkımıza şikâyet ediyoruz. Zalimler zulümlerinin hesabını dünyada vermeseler de ahirette vereceklerdir. Bilinmelidir ki, bağımsız tevhidî çalışmalar yürüten Müslümanları bu tür baskılar asla sindiremeyecek ve tevhidî davet çalışmaları Rabbimizin izniyle aksamadan kıyamete kadar sürecektir. Allah kardeşlerimizin yardımcıları olsun, üzerlerine sabır ve ecir yağdırsın inşaAllah.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN