İHH yine destan yazdı

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri, 111 bölge ve ülkede 50 bin adet kurbanı büyük başarıyla kesip fakir ve yoksulları sevindirdi. Binlerce yetim baştan ayağa giydirildi.

24-12-2007


İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri, 111 bölge ve ülkede 50 bin adet kurbanı büyük başarıyla kesip fakir ve yoksulları sevindirdi. Binlerce yetim baştan ayağa giydirildi. Kurban’ın yanı sıra on binlerce aileye de sosyal yardım olarak nakdi bağış yapıldı.

Anadolu insanı cömertliğini ve merhamet sahibi olduğunu her defasında kanıtlıyor. Hayırseverler, dünyanın farklı coğrafyalarında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine yardım ellerini bir kez daha uzattı. Kurban bayramı vesilesiyle bağışta bulunan insanlar, binlerce mahzun yüzü güldürdü.
Hayırseverlerin, İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışladıkları kurbanlar, 111 bölge ve ülkede başarılı bir şekilde kesildi. Ailelerini bırakarak dünyanın değişik noktalarına dağılan İHH gönüllüleri, bayramın birinci gününden itibaren kurban kesimi yapmaya başladı ihtiyaç sahiplerine et dağıttı.

50 BİN KURBAN KESİLDİ

İHH, Türkiye’de 57 il ve 111 ülke ve bölgede toplam 50 bin adet hisse kurban kesimi gerçekleştirdi. Kurban eti dağıtımının yanı sıra yetimlere bayramlıklar alındı. Sosyal yardım çerçevesinde fakir ailelere de nakdi yardım yapıldı.

Güney Afrika’dan Tanzanya’ya, Pakistan’dan Endonezya’ya, Filistin’den Srilanka’ya kadar pek çok ülke ve Türkiye kamuoyunun ismini yeni duyduğu bölgelere kadar dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanlara, hayırsever Anadolu insanını Kurban bağışları ulaştırıldı.

Tanzanya’nın Zenzibar ve Baruselam şehirlerinde kesilen kurbanlar, 2 yetimhane, 2 huzurevi, 1 hastane ve pek çok köy ve mahalledeki yoksullara dağıtıldı. Çin’in başkenti Pekin’de de kurban kesimi gerçekleştirildi. Çin’in baskısı altındaki Doğu Türkistan’da kesilen kurbanlar yüzleri güldürdü.

TAYLAND’DA KURBAN HEYECANI

Tayland’ın Patani Bölgesi’nde 110 yetimin kaldığı Bana Yetimhanesi’nin öğrencilerine kurban etleri dağıtıldı. Daha sonra Pulau Blanga ve Suphan köyleri başta olmak üzere yaklaşık 40 köyde toplam 301 hisse kurban kesildi. Köylerde çocuklara şeker ve balon dağıtıldı. Ayrıca 35 aileye para yardımından bulunuldu. Bayramın 3. günü Bana Yetimhanesi’nde kalan 110 yetime ve çevre köylerden 140 fakir çocuğa  giyecek dağıtımı yapıldı.

KAMBOÇYA’DA BAYRAM

Kamboçya’nın en büyük camisinde kılınan bayram namazından sonra bölge Müslümanları bayram sevincini IHH ile birlikte yaşadı. Phnom Penh, Kampong Cham ve Kandal da kesilen kurbanların halka dağıtımı tamamlandı. CMDA Yetimhanesi’nde yetimlere dağıtılan hediyeler çocukların farklı bir bayram yaşamalarına vesile oldu.

CİBUTİ, SOMALİ, ÇAD, SUDAN…

Kırgızistan’da kurbanlar, başarıyla kesilip etleri fakir-fukaraya dağıtıldı. Paketlere konulan etler toplam bin 300 aileye ulaştırıldı. Tunguç Yetimhenesi’ndeki 150 çocukla kentin farklı bölgelerinde kalan 70 kimsesiz çocuğa bayramlıklar hediye edildi.
Cibuti’de 147 yetim baştan ayağa giydirildi. Kurbanlıklar ise Cibuti merkezi ve Tadjoura bölgesinde kesildi ve dağıtıldı.
Savaş ve iç çatışmaların yaşandığı Somali ve Çad’da zor şartlar altında kurban kesimi yapıldı. Sudan’ın Darfur bölgesi ile mültecilerin yaşadığı Eritre’de de yüzler güldürüldü.

111 BÖLGE VE ÜLKEDE KURBAN

Küba, Vietnam, Kamboçya, Endonezya, Tacikistan, Lübnan, Suriye, Ürdün, Romanya, Bosna-Hersek, Kosova, Filistin, Afganistan, Pakistan, Gürcistan, Malavi, Nijer, Srilanka, Burkina Faso, ile onlarca ülke ve Türkiye’nin 57 ilinde gerçekleştirilen Kurban kesim ve dağıtım organizasyonuyla yüz binlerce yoksul insanın yüzü güldürüldü. Gidilen tüm ülke ve bölgelerde, yardım alan insanlar, bağışlarından dolayı hayırsever Anadolu insanına teşekkürlerini iletti. (ihh.org.tr)

Etiketler : #İHH   #yine   #destan   #yazdı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN