Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (17.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor.

14-01-2016


Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor. Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız'ın sorularını cevaplıyor.

 

Onyedinci Bölüm

 

İndir : 09.01.2016 17.Bölüm, 1.Parça
09.01.2016 17.Bölüm, 2.Parça
Dinle :

Sorular :

Bugünkü sorularımızla Rasulün(s) Kur'an'daki konumunu ve sünnetini belirleyen ayetlerin üzerinde durmaya devam edeceğiz inşallah.

1 - Rasullerin tebliğ görevlerine, tebliğ üsluplarına dair ve tebliğle güttükleri amaçlarına dair Kur'an bize neler söylüyor?

2 - Rasuller/Peygamberler istediklerini hidayete erdirebilirler mi?

3 - Rasuller tebliğ karşılığında insanlardan bir ücret beklerler mi?

4 - Rasullerin ve müminlerin en önemli vasıflarından ve sorumluluklarından birisi olarak Kur'an'da zikredilen "şahidlik" konusunda Kur'an neler söylüyor?

5 - Rabbimiz Rasulünü ancak kendisine itaat edilmesi için gönderdiğini beyan ediyor. Allah'a ve Rasulüne itaat denilince iki ayrı otoriteye itaat şeklinde anlaşılamayacağına göre Rasule itaat konusunu, Kur'an ayetleriyle biraz açabilir misiniz?

6 - Rasule itaat ya da itaatsizliğin ne anlama geldiği ve nasıl sonuçlar doğuracağı konusunda Kur'an'da hangi beyan ve uyarılar var?

7 - Peki Allah'a ve Rasulüne itaatsizlik edenlerin başlarına geleceklere dair Kur'an'da hangi uyarılar yer alıyor? Onları da kısaca açıklar mısınız?

8 - Allah'ın Rasulüne karşı göstermemizi istediği sevgiye dair Kur'an'da nasıl beyanlar yer alıyor?

 

 

Programın eski bölümleri için tıklayınız---------------------------------------------------------------------------------------------------

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

 

 

 

 

Etiketler : #Kur’an’ı   #Hakkıyla   #Okumak (17.Bölüm)   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN