Nikki Haley: Trump'ın Kudüs kararı sonrası dünyanın başımıza yıkılacağını düşündük ama hiçbir şey olmadı

ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal Kudüs kararı sonrası Amerika'nın BM Elçisi Nikki Haley, ''dünyanın başımıza yıkılacağını düşündük ama hiçbir şey olmadı'' açıklamalarında bulundu.

19-12-2017


ABD'nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nicky Haley, Amerika Başkanı Donald Trump'ın işgal altındaki Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımaya karar vermesinden sonra 'Dünya'nın başımıza düşeceğini düşündük ama hiçbir şey olmadı' dedi. Halley, CNN ile yaptığı röportajda "Perşembe oldu, Cuma oldu, Cumartesi ve Pazar günleri geldi ve geçti ama gördük ki hiçbir şey olmadı ve dünya olduğu yerde duruyor.'' dedi.

BM Büyükelçisi Halley, "Yönetim, açık bir nedenden ötürü Doğu Kudüs hakkında açıklama yapmadı"ifadelerini kullandı.

Trump'ın kararının barış sürecini ileriye götüreceğine olan inancını öne süren Halley, mevcut duruma baktığımızda, Kudüs'teki tartışmayı sona erdirmek istediğimizi ve tarafların görüşmelerde bu konuda konuşmasına izin vermeyeceğimizi söyledik." dedi.

ABD'nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Halley, "Şimdi sınırları ve Kudüs'ü görmek istedikleri gibi anlaşacakları bir ortamda oturup görüşebilirler.'' dedi.

 
 

Etiketler : #Nikki   #Haley:   #Trump'ın   #Kudüs   #kararı   #sonrası   #dünyanın   #başımıza   #yıkılacağını   #düşündük   #ama   #hiçbir   #şey   #olmadı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN