Pamak'la "Kur'an Ayında, Kur'an'ı Hakkıyla Okumak" (4.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de "Kur´an Ayı Ramazan´da Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programına konuk oldu.

16-07-2015


Radyo Denge Ramazan Program akışı içerisinde telefon bağlantısıyla canlı olarak gerçekleştirilen yayında Mehmet Pamak'la "Kur'an ayı Ramazan'da Kur'an'ı Hakkıyla Okumak" konusu ele alınmaya devam ediyor. Programa telefon ile bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız'ın sorularını cevaplıyor.

 

Dördüncü Bölüm

İndir : 11.07.2015 4.Bölüm
Dinle :
Sorular :
 

- Allah´ın/yaratıcının emirlerinin/kevni yasalarının evren ve fıtrat üzerindeki hakimiyetinin sonuçları ile aynı Allah´ın insan hayatı için vaz ettiği emirlerinin/şeriatının/yasalarının insan hayatı üzerindeki hakimiyeti ve sonuçlarını, tek bir ilaha itaat etmek bakımından mukayeseli olarak açıklayabilir misiniz?

- "İşittik ve itaat ettik" denilerek hayatın Allah´a "rüku" ve "secde" ettirilmesine, vahye "şahid"lik yapan, Kur´an ile ahlaklanıp "ibadet" kılınan bir hayatın yaşanmasına dair Kur´an´da yer alan hükümleri açıklar mısınız?

 Üçüncü Bölüm

İndir : 04.07.2015 3.Bölüm
Dinle :
Sorular :
 

- Kur´an´a imanın gereği olarak Kur´an´ı hakkıyla okumayı müteakip sorumluluklarımız nelerdir?

- Kur´an okumayı müteakip secde etmeye çağrı ne anlama gelmektedir?

- İtaat edilmeyen, hayatta uygulanmayan kitaba iman edildiği iddiası geçerli midir?

 İkinci Bölüm

İndir : 27.06.2015 2.Bölüm
Dinle :
Sorular :
 

- Rabbimiz Kur'an'da "Allah ile ahitlerini bozup iki şeyin arasını kesenlerin arzda fesad çıkaracaklarından" bahsediyor, bunu nasıl anlamalıyız?  

- Rabbimiz, "Oku" emriyle bizlere neyi ve nasıl okumayı emrediyor? Kur'an'ı hakkıyla okumak hangi anlamları ihtiva ediyor?Birinci Bölüm

İndir : 20.06.2015 1.Bölüm
Dinle :
Sorular :
 

- Mübarek Ramazan ayının ilk günlerini idrak ediyoruz. Rabbimiz bütün ümmetimiz için hayırlara vesile kılsın inşallah. Ramazan ayını değerli, anlamlı ve önemli kılan en önemli olay nedir?

- Ramazanlar bu anlam ve önemiyle mütenasip bir biçimde ihya ediliyor mu? Kur'an ayı olma niteliği kitlelerin gündeminde yeteri kadar yer ediyor mu?

- Rahmetli şehidimiz Seyyit Kutub, vahyin ilk muhatabı olup Resul'ün (s) eğittiği ilk Kur'an nesli misali bir neslin bir daha gelmemesinin sebeplerini izah ederken ilk neslin yetişmesindeki önemli unsurları sıralıyor. Siz de kitabınızda bunları ifade ediyorsunuz, bunlar nelerdir?

- Allah'a ve Kur'an'a imanın gereği bağlamında sormak istiyorum. Kur'an'ın indiriliş amacı bizzat Kur'an'da nasıl beyan ediliyor?---------------------------------------------------------------------------------------------------

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları Ramazan'da her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : #Pamak'la   #Kur'an   #Ayında   #   #Kur'an'ı   #Hakkıyla   #Okumak   #(4.Bölüm)   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN